انتظار می رود واکسن جدیدی از کندورهای کالیفرنیا در برابر آنفولانزای مرگبار پرندگان محافظت کند

لس آنجلس – انتظار می‌رود آنتی‌بادی‌هایی که در نتایج اولیه آزمایش واکسن جدید یافت شده‌اند، حداقل محافظت نسبی در برابر کشنده‌ترین گونه آنفولانزای پرندگان در تاریخ ایالات متحده به کندورهای در معرض خطر انقراض کالیفرنیا بدهد.

کندور کالیفرنیا تنها گونه پرنده ای در ایالات متحده است که برای واکسن جدید استفاده اضطراری تایید شده است که در تابستان امسال برای کندورهای پرورش یافته در اسارت طی آزمایشاتی در باغ وحش لس آنجلس، باغ وحش سن دیگو و باغ وحش سن دیگو تجویز شد. باغ وحش اورگان

مقامات تحقیقات را پس از آنفلوآنزای پرندگان آغاز کردند که در اوایل سال جاری 21 کندور آزاد را در آریزونا کشتند، بخشی از یک گله جنوب غربی که به طور معمول یک سوم جمعیت وحشی را تشکیل می دهند.

مقامات حیات وحش می ترسیدند که از دست دادن جمعیت کندور کالیفرنیا در اثر شیوع بیماری می تواند هر دستاوردی را برای بازسازی جمعیت وحشی خنثی کند و تلاش ها برای پیگیری سریع واکسن را مختل کند.

پس از 40 سال تلاش برای بازیابی برای جلوگیری از انقراض کندور نمادین با طول بال های 10 فوتی (3 متری)، امروزه جمعیت وحشی آن کمتر از 350 کندور در گله ها از شمال غربی اقیانوس آرام تا باخا کالیفرنیا، مکزیک است.

دکتر هندریک نولنز، معاون بهداشت حیات وحش در اتحاد حیات وحش باغ وحش سن دیگو گفت: «از دست دادن 20 پرنده عملاً مانند راه اندازی یک برنامه بهبودی برای 10 سال است.

آنفولانزای پرندگان در فوریه 2022 پس از ایجاد ویرانی در سراسر اروپا به ایالات متحده رسید. مقامات کشاورزی ایالات متحده می گویند حوادث امسال بخشی از شیوع سال گذشته است که مرگبارترین بیماری در تاریخ این کشور بوده است.

مقامات در اوایل این ماه ابتلا به آنفولانزا را در گله‌های طیور تجاری در داکوتای جنوبی و یوتا تأیید کردند و نگرانی‌ها را پیش از فصل مهاجرت بهار افزایش داد. شیوع این بیماری برای تولیدکنندگان طیور در 47 ایالت، نزدیک به 59 میلیون پرنده، از جمله مرغ های تخمگذار، جوجه ها و جوجه هایی که برای گوشت پرورش می یابند، زیان دید. آنفولانزا همچنین باعث افزایش قیمت تخم مرغ و مرغ برای مصرف کنندگان شد و بیش از 660 میلیون دلار برای دولت فدرال هزینه داشت.

نتایج اولیه نشان می دهد که وقتی 10 کندور با نیم میلی لیتر (0.016 اونس مایع) در دو دوز – تزریق اولیه و یک تقویت کننده 21 روز بعد – واکسینه شدند – 60 درصد پرندگان آنتی بادی های قابل اندازه گیری را نشان دادند که در برابر آنفولانزای پرندگان انتظار می رفت. قرار گرفتن در معرض بیماری. .

اشلی بلکفورد، هماهنگ کننده کانور کالیفرنیا برای خدمات ماهی و حیات وحش، گفت: «ما از اینکه هر نوع پاسخ ایمنی دریافت می کنیم، سپاسگزاریم.

این جمعیت تقریباً با شکار غیرقانونی در جریان هجوم طلا در کالیفرنیا در اواسط دهه 1800 و همچنین مسمومیت با آفت کش سمی DDT و مهمات سرب از بین رفت.

در دهه 1980، تنها 22 کندور کالیفرنیا در طبیعت باقی ماندند. آنها دستگیر شدند و برای نجات گونه ها در برنامه های پرورش در اسارت قرار گرفتند. پرندگان این باغ وحش برای اولین بار در سال 1992 در طبیعت رها شدند و در طول سال ها دوباره به زیستگاه هایی که از آنجا ناپدید شدند معرفی شدند. تلاش‌های مستمر بازگردانی یک موفقیت حفاظتی در نظر گرفته می‌شود.

پیشرفت در آزمایش آنفولانزای پرندگان به مقامات حیات وحش این امکان را می دهد که تا پایان سال حدود دوجین کندور واکسینه شده را در کالیفرنیا و آریزونا در طبیعت رها کنند. دولت قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کندورهای پرواز آزاد باید دستگیر و واکسینه شوند، منتظر نتایج اضافی است. مقامات در حال حاضر کندورها را در اسارت و در طبیعت برای ویروس نیل غربی واکسینه می کنند.

دکتر کارلوس سانچز، مدیر بهداشت حیوانات در باغ وحش اورگان، گفت که مقامات حیات وحش در مورد تکمیل مطالعه واکسن آنفولانزای پرندگان با سؤالاتی مواجه شده اند.

او گفت: «مداخله انسانی، مداخله دامپزشکی کاری نیست که ما همیشه انجام دهیم یا ساده انجام دهیم. تصمیم آسانی نبود.»

این عکس‌ها در ابتدا روی پرنده‌های سیاه آزمایش شدند تا اطمینان حاصل شود که می‌توان آن‌ها را با خیال راحت به کندورها در مراقبت‌های مدیریت‌شده از ژوئیه معرفی کرد. نظارت و آزمایش پس از واکسیناسیون به مدت 42 روز ادامه یافت و مقامات گفتند که هیچ واکنش نامطلوبی رخ نداده است.

دکتر دومینیک کلر، دامپزشک ارشد باغ وحش لس آنجلس، گفت که شرکت در این آزمایش تاریخی یکی از نکات برجسته زندگی او بود. او امیدوار است که مطالعه کندور به ساخت واکسن آنفولانزای پرندگان برای سایر گونه های در معرض خطر منجر شود.

او گفت: “این شگفت انگیز بود که اولین کسی بودم که واکسن را در دست گرفتم و در واقع آن را به اولین پرنده دادم.”

گروه آزمایشی دوم کارآزمایی شامل 10 کندور واکسینه شده با دوز یک میلی لیتری (0.03 اونس مایع) بود. نتایج این پرندگان مشخص می کند که آیا کندورها در طبیعت شلیک می شوند یا خیر.

بلک‌فورد گفت: «ما می‌خواهیم قبل از اینکه به موارد بعدی بپردازیم، نگاهی جامع به داده‌ها بیندازیم.

کندور با چندین قبایل بومی آمریکا در غرب مرتبط است و اعضای قبیله آن را برابر یا حتی برتر از انسان می دانند. کندور در اواخر دهه 1800 از سرزمین اجدادی قبیله یوروک در کالیفرنیای شمالی ناپدید شد، اما در سال 2021 پس از تلاش‌های عمده حفاظت از گروهی به رهبری تیانا ویلیامز کلاوسن، مدیر بخش حیات وحش قبیله، بازگشت.

ویلیامز کلاوسن گفت که تماشای مرگ 21 پرنده در آریزونا چندین سال پس از آنفولانزای پرندگان برای اعضای قبیله “عمیقاً متأثر کننده” است. آموزش و واکسیناسیون می تواند از عود تخریب جلوگیری کند.

او گفت: “همه ما با نفس بند آمده منتظریم تا ببینیم نتایج نهایی چه خواهد بود.”

حق چاپ © 2023 واشنگتن تایمز، LLC.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما