تمام اتفاقات امیدبخش یک سال بد

[ad_1]

آدرس وب: 2020 سال خوبی برای کل جهان نبود. شیوع ویروس کرونا سایه سیاهی بر سراسر جهان بود. اما حالا که امسال را داریم، خبرها و اتفاقات خوبی که در سال ۲۰۲۰ رخ داده را در این مقاله بخوانید.

تمام اتفاقات امیدبخش یک سال بد

1. سالی بی سابقه برای انرژی های تجدیدپذیر

قبل از اپیدمی جهانی، تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیر در سال 2020 به رشد خود ادامه داد. به عنوان مثال، در سه ماهه اول سال 2020، نیمی از کل برق تولید شده در بریتانیا از منابع انرژی تجدید پذیر تامین می شد و افزایش استفاده از باد رکورد جدیدی را در زمینه پاک ایجاد کرد. تولید انرژی.

شیوع بیماری های همه گیر جهانی و سیاست های کنترل بحران آب و هوا، کاهش سوخت های فسیلی را تسریع کرده است. همچنین در سال 2020، بزرگترین تولیدکننده نفت در اتحادیه اروپا وعده توقف تولید را داد.

2. افزایش تعداد افرادی که به برق دسترسی دارند

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی در ماه اکتبر، تلاش ها برای بهینه سازی دسترسی به برق در کشورهای در حال توسعه مثمر ثمر بوده است. پروژه های انرژی در هند و برخی از کشورهای آفریقایی میلیون ها نفر را به شبکه متصل کرده اند و کارشناسان می گویند این روند باید در طول و پس از همه گیری ادامه یابد.

3. تلاش برای بیرون راندن خودروها از شهرها

خبر خوب همچنین هوای پاکتر در شهرهاست. حضور خودروهای سواری در مناطق شهری به حداقل رسیده است که نتایج دلگرم کننده ای برای مشاغل و جوامع محلی داشته است. برایتون، یورک، گنت، اسلو، کپنهاگ، مادرید، بارسلونا و بوگوتا از جمله شهرهایی هستند که در این زمینه گام های دلگرم کننده ای برداشته اند.

تمام اتفاقات امیدبخش یک سال بد

4. کاهش سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

صندوق بازنشستگی بریتانیا (نست) اعلام کرده است که دیگر در شرکت هایی که در زغال سنگ، ماسه های نفتی و چاه های قطب شمال فعالیت می کنند سرمایه گذاری نخواهد کرد. لویدز، بزرگترین بازار بیمه جهان، همچنین اعلام کرده است که از سال 2022 صدور بیمه نامه های جدید برای پروژه های زغال سنگ، شن و ماسه نفتی و حفاری در قطب شمال را متوقف خواهد کرد.

5. محصولات رایگان قاعدگی در اسکاتلند

اسکاتلند در نوامبر تاریخ ساز شد و اولین کشوری بود که محصولات قاعدگی را به صورت رایگان و در ملاء عام تولید کرد. فعالان از این اقدام استقبال کردند و گفتند که اسکاتلند “نمونه ای عالی” برای سایر کشورها خواهد بود. Bloody Good Period گفت: “تصمیم اسکاتلند یک پیروزی بزرگ برای است [جنبش]عدالت برای عادت ماهیانه بود و نیازهای زنان و حائضان را تشخیص می داد و محصولات مربوطه را به نیازمندان می رساند».

6. پیشرفت در مبارزه با مالاریا و سل

در ماه نوامبر، سازمان بهداشت جهانی گزارش داد که مرگ و میر ناشی از مالاریا در 20 سال گذشته به کمترین میزان خود یعنی نزدیک به 60 درصد رسیده است. این بدان معناست که بین سال‌های 2000 تا 2019، از 1.5 میلیارد مورد مالاریا و 6.7 میلیون مرگ مالاریا در سراسر جهان جلوگیری شد. با این حال، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که کووید 19 پیشرفت آن را در مبارزه با مالاریا به خطر می اندازد و از کشورها خواست مداخلات هدفمند بهتری را اجرا کنند، ابزارهای جدید ارائه کنند و بودجه را افزایش دهند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز گزارش سالانه سل خود را در ماه نوامبر منتشر کرد که نشان می دهد تعداد مرگ و میرها در سراسر جهان بین سال های 2015 تا 2019 14 درصد کاهش یافته است. از سال 2000 تاکنون بیش از 60 میلیون مرگ با درمان پیشگیری شده است که رقم قابل توجهی است.

7. خبرهای خوبی در مورد HIV و ایدز وجود دارد

تمام اتفاقات امیدبخش یک سال بد

بر اساس گزارش سازمان بهداشت عمومی بریتانیا، تعداد موارد جدید اچ آی وی در این کشور به کمترین میزان خود در 20 سال گذشته رسیده است. در سال 2020، پیشرفت قابل توجهی در توسعه روش های پیشگیری از HIV حاصل شد.

8. عربستان و فلسطین ازدواج کودکان را ممنوع کرده اند

در سال 2020، عربستان سعودی ازدواج کودکان را ممنوع کرد و حداقل سن ازدواج را 18 سال تعیین کرد. در سال 2019، دولت ازدواج کودکان زیر 15 سال را ممنوع کرد. قبلاً برای ازدواج دختر و پسر محدودیت سنی وجود نداشت. این ممنوعیت جدید است، اما دارای معایبی است: اگر دادگاه ویژه اجازه دهد، افراد زیر 18 سال همچنان می توانند ازدواج کنند. اما با توجه به سنتی بودن این کشورها، چنین گزارش هایی را می توان مثبت تلقی کرد.

فلسطین همچنین در سال 2020 ازدواج کودکان را ممنوع کرد و بنگلادش پیشرفت هایی داشته است. بر اساس گزارش یونیسف، نسبت دخترانی که قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند از 64 درصد در سال 2010 به 50 درصد در سال 2020 کاهش یافته است. در واقع، این بدان معناست که در دهه گذشته 10 میلیون دختر در بنگلادش از ازدواج کودکان نجات یافته اند.

9. قربانیان تروریسم برای پنجمین سال متوالی کاهش یافته است

بر اساس شاخص جهانی تروریسم، تعداد قربانیان تروریسم در سال 2020 برای پنجمین سال متوالی کاهش یافت. در مقایسه با سال 2014، تعداد قربانیان با کاهش 59 درصدی به 13826 نفر رسید. بر اساس تحقیقات، وضعیت تروریسم در 103 کشور بهبود یافته است.

10. واکسن کرونا سریعترین واکسنی بود که تا به حال تهیه شده بود

اپیدمی کویت 19 جهان را شوکه کرد و خسارات زیادی به بار آورد، اما موج جدیدی از همکاری های بین المللی را نیز ایجاد کرد. در طول سال نه تنها واکسن های مختلفی ساخته شده است، بلکه مجوز دریافت کرده اند و اکنون در حال تزریق هستند. همانطور که یکی از دانشمندان گفت: “تا 10 سال کار در 11 ماه گذشته انجام شده است.”

تمام اتفاقات امیدبخش یک سال بد

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما