دور زدن طرح «»انت» با اینترنت استارلینک امکان پذیر است؟

[ad_1]

یک کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به راهاندازی ماهواره های اینترنتی عنوان می کند که پروژه های مانند استارلینک در کشوری مانند ایران خدمترسانی نمی کند و از طرف دیگر، این شرکت پایبند به قوانین و مقررات دولت ها هستند و بدون دریافت مجوز، سرویسی ارائه نمی دهد.

به گزارش ایسنا، میلاد نوری با بیان اینکه در حال حاضر در حال حاضر از شرکت‌ها در دنیا شروع به ارائه خدمات اینترنتی اینترنتی می‌کنند، گفت: این شرکت‌ها که اینترنت ماهواره‌ای شرکت استارلینک هم یکی از معروف‌ترین آنهاست، تصور عموم، شرکت‌های تجاری هستند و قرار ندارند. در مرکز شهر جایی نیست، اما در بازار جایی ندارد.

و من به او گفتم و او در دنیا به او گفت و گفت او در میان جهان است. یکی از توافقات اگر عضو این اتحادیه باشد که هر شرکتی بخواهد در هر کشوری خدمات مخابراتی ارائه دهد، باید از رگولاتوری آن کشور مجوز بگیرد، حتی اگر کشوری که با ما مشکل تحریم هم ندارد، مانند ترکیه که ماهواره های اینترنتی دارد، بخواهد. در قلب این کشور یکی از بهترین جاهای دنیا وجود دارد و پول زیادی هم دارد.

این کارشناس فناوری اطلاعات اعلام کرد: بنابراین هر کشوری که بخواهد به یک شرکت مخابراتی مجوز بدهد، آن شرکت مخابراتی ملزم است بایدها و نبایدها، فیلترینگهایی که آن کشور اعمال را رعایت کند. اینطور نیست که مجلس قانونی به عنوان طرح صیانت بگذرد و برای مثال اینستاگرام را مسدود کند، اما به اینترنت ماهوارهای اجازه می دهد که در ایران خدماترسانی کند، بنابراین این از نظر قانونی در ایران نیست.

یو خه‌خا خیلی از کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتباه ایران را با شبکه های مختلف می کنند، در حالی که خود دولت به صورت رسمی از ایلان ماسک درخواست کرده بود که استارلینک را به این دلیل که این کشور در شرایط جنگی قرار دارد، فعال کند. هییی من برای شما اوقات خوبی دارم و به من خوش می گذرد.

ستارلینک به کشوهای تحریمی سرویس نمی دهد

وی ادامه داد: از طرف دیگر، اگر ما در ایران با شرکت های اینترنتی ماهواره ای به توافق برسیم که رگولاتوری ما را هم پذیرفته است، باز هم به این دلیل که استارلینک یک شرکت آمریکایی است، شاید بهدلیل تحریم ها به ایران سرویس ندهد. یک شرکت در مرکز دنیا وجود دارد و پول زیادی در جهان وجود دارد. بیشترین پوشش را در حال حاضر حاضر استارلینک دارد که آمریکایی است و احتمالاً ممکن است که به اپل و گوگل و خیلی از شرکت های دیگر اجازه ارائه خدمات تجاری را به ایران بدهد، به استارلینک هم اجازه نمی دهد.

این کارشناس فناوری در ادامه با بیان اینکه این شرکت ها در فاصله کمی از زمین قرار دارند، افزود: دولت ها و حکومت ها خیلی راحت می توانند این ماهواره ها را بر فراز ایران از بین ببرند. هر کدام از این ماهواره ها نسبتا گرانقیمت هستند و از آنجایی که فعالیت این شرکت ها بیشتر تجاری است، به همین دلیل اگر هم دولت آمریکا به آنها اجازه دهد در کشوری مانند ایران و که ممکن است به آنها اجازه ندهند، سرویسدهی کنند، خیلی نمیکند. برای سرویس دهی به کاربران یک کشور ماهواره‌ای از بین برود.

نوری با اشاره به کلاهبرداری های فضای مجازی و فروختن تجهیزات استارلینک به کاربران، اظهار کرد: خیلی ها فکر می کنم اگر استارلینک به ایران سرویس ندهد، می تواند در شهرهای مرزی عراق یا ترکیه، تجهیزات را بخرند و به شهرهای مرزی ایران منتقل کنند، در حالی که در سوالات متداول وب سایت استارلینک ذکر شده است که شما هر سرویسی که از استارلینک میخرید، اجازه آدرس آدرس و مکان را تغییر دهید، در غیر این صورت، خدمات رسانی آن قطع می شود. این نشان می دهد استارلینک خود را به رگولاتوری کشورهای پایبند میداند، اگر می توانم این اجازه را بدهید که شما را از دیگر سرویس گیرندگان و آن را به ایران منتقل کنید.

وی ادامه داد: یک نمونه از این استارلینک صرفاً در حد ثبت نام روی سایت، امکان ثبت را برای کشوری که باز کرده بود، اما دولت هند بیانیه داد و اعتراض کرد که چرا از ما مجوز گرفتیم و از آن زمان در آن زمان گرفتیم. هنوز اجازه نداده است پیش‌ثبت‌نام هم انجام شود، در مقابل یکی از اراتورهای این برای شما بسیار خوب است که پول در بیاورید و مطمئن شوید که پول زیادی دارید.

این کارشناس فناوری اطلاعات در پایان تحلیل کرد: بنابراین باید توجه داشت که در حال حاضر هدف استارلینک، تجاری است و اگر هم روزی هدفش را تغییر دهد، برای همین هدف هم ما هستیم، یعنی ممکن است تمام اطراف به ما سرویس دهنده باشد. در مورد بقیه دنیا، من مرد همه چیز هستم. در حال حاضر ممکن است ایالات متحده بنا به همان شرایطی، اجازه دهد که این شرکت از تحریم ها علیه ایران باشد، اما باز هم ما در ایران داریم که باید به این شرکت مجوز صادر کند.

[ad_2]

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial
تماس با ما