شش علامت پوستی omicron که نباید نادیده گرفته شوند

[ad_1]

فارو اگر متوجه تغییری در پوست خود شدید، ممکن است یکی از شش علامت پوستی احتمالی ناشی از سویه omicron باشد.

به گزارش فراار به نقل از سان; در طول بیماری عروق کرونر قلب، افراد مبتلا به کووید تعدادی علائم را نشان دادند که مقامات بهداشتی در ابتدا سرفه مداوم، تب بالا و از دست دادن بویایی را در اوایل سال 2020 به عنوان علائم اصلی شناسایی کردند. آنها می خواستند از خود مراقبت کنند.

Omicron به عنوان یک سویه جدید علائم مختلفی دارد.

داده های قبلی نشان داده است که سه علامت شایع Omicron سرفه، خستگی و سردرد هستند.

با این حال، برخی از افراد به بیماری های پوستی نیز مبتلا هستند و این شش مورد از شایع ترین آنها هستند.

1- تغییر رنگ پوست

رنگ پریدگی پوست یا خاکستری یا کبودی می تواند علامت هشدار دهنده omicron باشد. این یک عارضه نادر در موارد شدید بیماری عروق کرونر قلب است و به این معنی است که سطح اکسیژن خون پایین است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) می گوید که این یک “سیگنال هشدار اضطراری” است.

2-کهیر

مطالعات در بریتانیا نشان می دهد که افراد مبتلا به omicron ممکن است بثورات پوستی داشته باشند. نوع اول کهیر است که به طور ناگهانی ظاهر می شود و ممکن است به صورت برآمدگی های برجسته ظاهر شود و با خارش شدید همراه است و اغلب می تواند با خارش شدید کف دست یا کف پا شروع شود.

3- تعریق پوست

وضعیت‌های عرق‌کردن در قسمت‌های مختلف بدن، اغلب در آرنج‌ها و پشت دست‌ها و پاها، می‌تواند در مورد omicron رخ دهد. حدود 15 درصد از جوانان مبتلا به امیکرون این ضایعه پوستی را تجربه کرده اند. علاوه بر این، ضایعات پوستی سفت و مشخص و همچنین تاول ها (برجستگی های پر از مایع) از عوارض پوستی Omicron هستند که به صورت نواحی قرمز و ناهموار ظاهر می شوند.

شش علامت پوستی omicron که نباید نادیده گرفته شوند

4- التهاب و قرمزی انگشتان پا

التهاب و قرمزی یا بنفش بودن انگشتان همراه با درد و خارش یا تاول و تورم می تواند یکی از علائم امیکرون باشد. برخی از بیماران ممکن است چرک و برجستگی های دردناک را در این ناحیه تجربه کنند. این وضعیت ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. اکثر افرادی که از آن رنج می برند علائم معمول کووید را تجربه نمی کنند. این یک نشانه کلیدی برای قبیله اصلی کووید بود.

5- ایجاد زخم و تبخال روی لب

برخی از افراد مبتلا به امیکرون علائمی شبیه سرماخوردگی را تجربه می کنند و نشان داده شده است که این علائم می تواند به لب ها سرایت کند و باعث ایجاد ترک و زخم روی لب ها و تبخال شود. زخم های مشابهی می توانند در داخل دهان ایجاد شوند.

شش علامت پوستی میکرون که نباید نادیده گرفته شوند // ترجمه آقای اعتضاد

6- خشک شدن پوست

متخصصان می گویند بسیاری از افراد مبتلا به امیکرون در ناحیه گردن و قفسه سینه، یعنی در مناطقی که در معرض نور خورشید هستند، دچار اگزما می شوند. رنگ این نواحی معمولاً به صورتی تغییر می کند و فرد شروع به خارش می کند. این وضعیت می تواند در هر زمانی در طول عفونت یا پس از آن رخ دهد و معمولا برای مدت طولانی ادامه دارد.

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.