قانونگذاران آمریکایی گفتند که پاکستان در حال سرکوب صداهای انتقادی علیه CPEC است

[ad_1]

واشنگتن: یک مقام سابق دولت اوباما گفت: مردم و رسانه ها در پاکستان از صحبت کردن علیه کریدور اقتصادی چند میلیارد دلاری چین پاکستان (CPEC) می ترسند زیرا صداهای انتقادی سرکوب می شوند، به عنوان ضد ملی تلقی می شوند یا به عنوان تروریست شناخته می شوند. قانونگذاران آمریکایی

“به ندرت مقاله ای را می خوانید که در مورد CPEC در رسانه های پاکستانی انتقادی داشته باشد. بسیار به ندرت. اساساً یک ضبط رسانه ای صورت گرفته است و فقط روایت CPEC وجود دارد زیرا مردم ترسیده اند یا آنها را مرعوب یا تهدید کرده اند که کارهای خاصی انجام ندهند.” شامیلا چوداری از دانشکده مطالعات بین المللی پیشرفته دانشگاه جان هاپکینز گفت.

چوداری، که در دولت قبلی اوباما خدمت می کرد، هفته گذشته در شهادت در مقابل کمیته کنگره، به قانونگذاران گفت که در سطح محلی، افرادی که CPEC را نقد می کنند اغلب به عنوان تروریست برچسب زده می شوند.

“قوانین ضد تروریسم وجود دارد که می توان علیه آنها استفاده کرد. ممکن است اتفاقات بدتری بیفتد. بنابراین این یک تهدید بسیار واقعی است و قبلاً آسیب زیادی به جامعه مدنی و فرهنگ دموکراتیک که نسبتاً زنده است، علیرغم کشورشان، وارد کرده است. تاریخ با دموکراسی، “او گفت.

چوداری در پاسخ به سؤالات قانونگذاران گفت: برخلاف قدرت نرم آمریکا، مدل توسعه چینی باعث افزایش رابطه مردم با مردم نمی شود.

او گفت: «چینی‌ها این را ندارند و اتباع چینی که مثلاً به پاکستان می‌روند، برای تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ یا یادگیری در مورد جوامع یا گفتگوی بین‌فرهنگی نیستند.» .

او ادعا کرد که چینی ها برای کسب درآمد در پاکستان هستند. “آنها در مناطق محصور و اساساً آنچه مردم مستعمره های چینی می نامند زندگی می کنند و به رستوران های خود می روند. و این چیزی نیست که در درازمدت به نفع چین، پاکستان یا چین با هیچ کشوری همکاری کند. جوامع محلی بسیار ناراحت خواهند شد. با این چیزها، من معتقدم، “چوداری گفت.

وی با اطلاع به قانونگذاران مبنی بر اینکه کمک های مالی چین به پاکستان مخفی نگه داشته می شود، گفت: این اطلاعات اکنون توسط پاکستان با صندوق بین المللی پول (IMF) به اشتراک گذاشته شده است تا بتواند از بحران مالی فعلی نجات یابد.

قرارداد (با صندوق بین‌المللی پول) تقریباً کامل شده است و درک من این است که اطلاعات واقعاً به اشتراک گذاشته شده است، و بنابراین، می‌دانید، آنچه پاکستان به‌عنوان بخشی از یک توافق دوجانبه با چینی‌ها به صورت علنی به اشتراک نمی‌گذارد، من فکر می‌کنم که مایل است. چوداری گفت: در صورت نیاز به اشتراک بگذارید.

او گفت که CPEC با برهم زدن روابط شکننده هند و پاکستان، یک پویایی با سوخت هسته ای که هر از چند گاهی در مواقع بحران، مستلزم نظارت ایالات متحده است، به منافع منطقه ای ایالات متحده آسیب می زند.

او گفت: «تدارک نظارت، قابلیت جمع‌آوری داده‌ها و سخت‌افزار جدید چین برای ارتش پاکستان ممکن است به نظر امنیت را بهبود بخشد، اما چنین ابزارهایی احتمال جمع‌آوری اطلاعات تهاجمی، سوء استفاده از اطلاعات و نقض حریم خصوصی را نیز افزایش می‌دهند.»

“این تصور که ارتش پاکستان ممکن است شروع به تقلید از اقتدارگرایی چینی کند، دیگر نظری نیست. جامعه مدنی و رسانه های پاکستانی تاکتیک های تهاجمی تر ارتش را برای خاموش کردن صداهای منتقد گزارش می دهند. آنها یک اظهار نظر مشترک دارند، اینکه ارتش قدرتمندتر از همیشه است و چوداری گفت که این به خاطر چین است.

او به قانونگذاران گفت که در پاکستان، نفوذ چین به تنهایی باقی می ماند و قوانین بازی را برای دیگران تغییر می دهد.

به عنوان مثال، پاکستان دیگر شرایط وام های خود از چین را به صورت علنی فاش نمی کند. او گفت در واقع، CPEC وانمود می کند که مزایای ژئواکونومیک و ژئوپلیتیکی عظیمی برای چین در پاکستان دارد، اما پیامدهای آن هر گونه نفوذ قابل مقایسه آمریکا را کم رنگ خواهد کرد.

برای محافظت از گزینه های ژئوپلیتیکی ایالات متحده در آینده، ایالات متحده باید از پاکستان و بازیگران منطقه ای که بیش از همه تحت تهدید نفوذ چین هستند حمایت کند. چوداری گفت که در نهایت، ظهور چین از ایالات متحده نیاز دارد که سیاست هایی را ایجاد کند که هم نیازهای سایر کشورها را برطرف کند و هم از آنها بهره مند شود.[ad_2]

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.