یک کاملاً جدید مانکن برای سندبلاست

اغلب مواقع یک کمپرسور با دبی بالا بر روی سیستم های ساینده خشک نوع قابل حمل یا پرتابل نصب شده اند که سبب تولید فشار قوی در مخزن مملو از ساینده سندبلاست می گردند. همانگونه که ذکر شد انواع مختلفی از مواد ساینده مانند ماسه، سیلیس و یا شن در دیگ سندبلاست ذخیره می شوند و زمان ساب پاشی و هنگام روشن شدن دستگاه سندبلاست و همچنین کمپرسور هوای با فشار بالا که قابل تنظیم نیز می باشد، وارد شیلنگ شده و سبب پاشیده شدن مواد ساینده از طریق نازل به جسم مورد نظر می شوند. سپس، اپراتور دستان خود را وارد حفرههای مخصوص (دستکشها) میکند. عملکرد این دستگاه سایش هوا بوده که به بافت دندان آسیبی وارد نمی کند. در فرایند اجرای عملیات سندبلاست نیاز به مواردی چون تجهیزات و متریال مخصوص و فردی متخصص برای انجام این عملکرد می باشد. این فرآیند توسط فردی به نام بنجامین چو تیلگمان اختراع شد. اولین بار فردی به نام بنجامین چئو تیلگمن ( Benjamin Chew Tilghman ) دستگاه سند بلاست را به جهان معرفی نمود.

پس از آمادهسازی تجهیزات و ایمنی فردی با اطمینان میتوان سندبلاست را شروع کرد. محوشدگی رنگ می توانند با هر درصدی شروع و به پایان برسند، به عنوان مثال 20 تا 80 درصد یک صفحه شیشه ای کاملاً شفاف و به یخ زدگی 100 درصدی با کدری صفر محو می شود. با شروع انقلاب صنعتی در اروپا و به خصوص در آمریکا تلاش ها برای ساخت شیشه های بهتر بیشتر شد . شیشه سندبلاست را می توان برای انواع مکان ها با کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار داد. در جهت خرید شیشه سندبلاست شرکت رامادُر، ارائه دهنده انواع طرح های شیشه سندبلاست می باشد.

شیشه سند بلاست از شیشه های مرغوب و بسیار زیبا می باشد که کاربرد های فراوانی در زمینه شیشه ها و طراحی ساختمان دارد. پل ها از جنس فولاد مقاوم ساخته می شوند اما همین فولاد در اثر گذشت زمان دچار جرم گرفتگی، زنگ زدگی و حتی تغییر در بافت سطح می شود؛ هنگامی که پیمانکاران و مهندسان بخواهند برای بازسازی پل اقدام کنند باید سطح فلزی را از تمام آلودگی ها پاک کنند؛ سندبلاست برای این هدف، گزینه بسیار مناسبی است. قطعات فلزی اغلب در مکانها و انبارها در شرایط سخت نگهداری میشوند، به همین دلیل سطح خارجی بیشتر این قطعهها دچار ضربه و خوردگی میشود و حالت اولیه خود را از دست میدهد. جالب است بدانید روزی این ژنرال از پشت پنجره اتاق خود به تماشای افراد مشغول بود و متوجه مات بودن قسمتی از پنجره شد که به دلیل طوفان شن روز قبل رخداده بود. حکاکی شیشه سندبلاست به شما امکان می دهد سطحی از شفافیت شیشه را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد و از بسیاری جهات در طراحی کاربرد های فراوان دارد است.

در جواب باید گفت هر دو پرداخت در همه سنگها از جمله سنگهای مرمریت، لایمستون و کوارتزیت قابلیت اجرا دارند که کاربرد سندبلاست در سنگهای ساختمانی بیشتر از شات بلاست میباشد. ما اغلب از افراد زیادی می پرسیم که کدام شیشه تزئینی بهتر است، اما در واقع همه چیز به شما و خواسته های شما بستگی دارد در حالی که دو محصول شیشهای از نظر سبک مشابه هستند، شیشههای حکاکی شده با اسید در مقایسه با شیشه سندبلاست شده برای رسیدن به هدف نهایی بسیار متفاوت هستند.شیشه های سندبلاست و اسید کاری شده هر دو از مواد ساینده استفاده می کنند که ظاهری مات بر روی شیشه ایجاد کنند. قیمت سندبلاست شیشه بستگی به نوع طرح شما دارد.

صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

هنگام انتخاب جهت دقت شود که جهت شفاف شیشه به سمتی باشد که قابلیت تمیز کردن را دارد. از سندبلاست به دلیل سهولت و دقت بالا مورد استفاده مکانیک ها و تکنسین های ماشین آلات قرار می گیرد. درصد مات کنندگی این برچسب نسبتا خوب است و قیمت آن در میان سایر مات کن ها بسیار مناسب. بنابراین هر چه ظرفیت دیگ افزایش یابد قیمت آن نیز بیشتر می شود. در برابر دیگ سندبلاست قابل حمل نوع دیگری از دیگ های سندبلاست نیز موجود هستند که دارای ظرفیت بسیار بالایی می باشند و در صنایع مختلف به صورت سندبلاست صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این اتاقها به اندازهای بزرگ هستند که میتوانند برای تمیزکاری اشیایی نظیر واگن، تجهیزات صنعتی، ماشینآلات، خودرو، تجهیزات ساختمانسازی و حتی هواپیما مورد استفاده قرار بگیرند.

توجه داشته باشید که آلومینا تقریبا برای آماده سازی هر سطحی نظیر شیشه، گرانیت و فولاد مناسب است. این محصول از جنس گرانیت سیمین طراحی و در بهشت زهرا تهران نصب شده است . دستگاه سندبلاست کابین دار: این محصول به صورت یک کابین با پایه های ثابت یا متغیر طراحی شده است. 3. سپس مواد ساینده از داخل دیگ سندبلاست با فشار هوای تولید شده توسط کمپرسور هوا به وسیله اتصالات بخش زیرین دیگ سندبلاست با سرعتی زیاد و به صورت مستقیم به سمت شلنگ سندبلاست هدایت میگردد و مخلوط هوا و ماسه را به سمت نازل سندبلاست با فشار به سمت سطح شیشه پرتاب میکند تا منجر به سایش سطوح و زنگ زدایی یا برداشتن رنگهای قدیمی و فرسوده گردد. 1. برای اجرای سندبلاست نیاز به یک دستگاه کمپرسور هوا به منظور تولید هوای فشرده (برای پاشیدن مواد ساینده بر روی شیشه) میباشد. قدرت بالایی که این دستگاه دارد باعث شده تا کارهای درمانی روی دندان با سرعت بیشتری انجام شود. این عملیات در صورت کیفیت خوب نیاز به یک اپراتور یا همان سندبلاست کار کارآزموده نیز دارد تا طریقه استفاده از نازل سندبلاست (زاویه و فاصله نازل با سطح شیشه) را بسته به شکل و نوع شیشه بداند و برای بکارگیری آنچه میداند تبحر و تخصص کافی را داشته باشد.

همچنین پس از اتمام عملیات مربوط به سند بلاست در همان روز و پس از گذشت مدت زمانی حدود 20 الی 25 دقیقه سطح مورد نظر تمیز گردد. اولین مورد این مسئله این است که برای قطع و وصل پاشش نیاز به کاربر دوم نیست. او از این پدیده الهام گرفت و در نهایت مخترع اولین دستگاه سندبلاستر شد. در این دستگاه نازل سندبلاست دارای 2 ورودی برای اتصال به لنس واترجت و شلنگ مکش مواد ساینده است. ممکن است انواع مختلفی از مواد ساینده با توجه به جنس قطعه های قابل سایش در این روش استفاده شوند. این نوع از دیگ ها از انواع پرکاربرد مخازن سندبلاست می باشند. قیمت ها بر حسب هزار تومان می باشد.

برای مثال اگر بخواهیم روی شیشه فقط یک طرح کوچک سندبلاست کنیم تمامی قسمتهای شیشه بهجز قسمت طرح دار چسب میخورد و به این دلیل قیمت سندبلاست شیشه بالاتر میرود. شیشه های سندبلاست به دلیل مات بودن شان، عمدتا در مکان هایی که به دید کمتری نیاز است، مورد استفاده می گیرند و حتی برای جلوگیری از دیده شدن داخل محیط، طرح و نقش نیز روی شیشه ایجاد خواهد شد. تفاوت بین راه ماتها به این صورت است که هر چه فاصله خطوط مات از هم بیشتر باشد دید به فضا بیشتر و هر چه فاصله بین خطوط کمتر باشد دید محدودتر است.

سندبلاست یا ساب پاشی یک از روشهایی است که به منظور از بین بردن ناصافیها و تمیز کردن سطوح مختلف به کار گرفته میشود. در برخی از مواقع ممکن است که افراد نیاز به تعویض دیگ سندبلاست و خرید دیگ سندبلاست جدید داشته باشند. در برخی مواقع براده برداری نیز با کمک این روش صورت می گیرد که مربوط به برخی صنایع خاص است. به یاد داشته باشید که تجربه و مهارت، لازمه یک سندبلاست دقیق و عالی است. با در نظر گرفتن این موضوع، همیشه بهترین کار این است که شیشه سندبلاست را از شرکت هایی که تجربه و تخصص زیادی در فرآیند مات کردن شیشه دارند، سفارش دهید. از آنجا که روش اجرای سند بلاست هم یک حرفه و تجربه فنی و تخصصی است کیفیت نهایی کار به چگونگی انجام آن کار از آغاز وابسته می باشد. حداکثر سایز شیشه با توجه به دستگاه سندبلاست متفاوت است و معمولاً از طول 10 سانتی متر تا 2 متر شیشه با توجه به دستگاههای سندبلاست متفاوت است. به هنگام ثبت سفارش شیشه سندبلاست طرح دار، هرطوری قابل پیاده سازی می باشد.

مات کامل و راه مات به صورت متر مربع و در لوگو و طراحی خاص به صورت هر لت استاندارد محاسبه می گردد. شیشه سند بلاست را میتوان در زمینه های متعددی برای طراحی داخلی در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده کرد. درصورتیکه فلزات دارای رطوبت هستند انجام عملیات سندبلاست ممنوع است و درصورتیکه مواد ساینده دارای رطوبت و شبنم باشند استفاده از آنها ممکن نیست. زمانی که فلزات رطوبت دارند عملیات سندبلاست ممنوع است و در صورتی مواد ساینده هم دارای شبنم یا رطوبت باشند استفاده ان مجاز نیست . نکتهای که در استفاده از ماسه سیلیسی وجود دارد این است که امکان استفاده دوباره از آن برای انجام سندبلاست فراهم نیست.  استفاده از دستکش سندبلاست محافظ؛  اطمینان حاصل کنید که از یک ماسک سندبلاست برای جلوگیری از استنشاق ذرات کوچک شن و غبار استفاده می کنید . همچنین لازم به ذکر است که در فرآیند سندبلاست فلز حتما باید از ذرات با سختی بالا به عنوان مواد سایشی استفاده شود به این دلیل که ذرات نرم در فشار بالای پرتاب، به سطح مورد نظر می چسبند و فرآیند با کیفیت لازم انجام نمی شود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد سندبلاست لطفا به بازدید از وب سایت ما.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما