3 حقایقی که همه باید درباره المنت فشنگی بدانند

پایه و اساس جفت های گرمایی نوع J ،K ،E ،T از نوع بیس متال ( پایه فلز ) و از رایج ترین انواع دستگاه های سنجش حرارت هستند .جفت های حرارتی نوع R ،S و B نوبل متال (فلز نجیب) هستند و برای محدوده دمایی بالاتر کاربرد دارند. بوبین چیست بوبین به معنای سیم پیچ یا همان سلف می باشد که برای ساخت آن باید مقداری سیم روکش دار یعنی عایق دار را دور یک هسته خالی یا از جنس فریت که به نوع بوبین بستگی دارد باید به طور منظم و دقیق بپیچیم و بوبین ها را با واحدی به نام هانری سنجش می کنند و این مقدار به چند متغیر از جمله تعداد دور سیم ها – نوع هسته – قطر و کلفتی سیم ها بستگی دارد که دارای فرمولهای خاص خود می باشد .

به طور مثال اگر 100 دور سیم روکش دار نازک از جمله سیم ترانس های کاهنده را دور یک هسته مثل لوله خودکار به طور منظم بپیچیم مقدار بوبین ما تقریبا حدود 10 میلی هانری می شود . قیمت المنت لوله ای با توجه به سه عامل: نوع المنت، ضخامت و قطر آن تعیین می گردد. المنت حرارتی قطعه ای است در دنیای صنعت که انرژی الکتریکی را دریافت نموده و آن را به انرژی گرمایی تبدیل میکند. به طوریکه قبلآ گفته شد مراحل فوق باید با در نظر گرفتن استانداردههای موجود انجام پذیرد. برای تولید مدارات چاپی جداول و استانداردههایی از طرف کارخانه جات سازنده عناصر در مورد اندازه حقیقی و شکل ظاهری المانها انتشار می یابد که طراحی مدار چاپی (PCB ) باید با در نظر گرفتن جداول و استانداردهای مزبور انجام گیرد. 1- چسباندن ورقه نازک مس روی فیبر عایق ( مرحله ساخت فیبر مدار چاپی (PCB ) ).2- طراحی مدار با در نظر گرفتن اندازه حقیقی و استانداردهای موجود در طراحی مدار چاپی (PCB ).3- استفاده از روشهای رایج در انتقال مدار روی فیبر وترسم مدار به وسیله عنصر مقاوم در برابر اسید (مانند مازیک ضد آب )4- قرار دادن فیبر در داخل اسید و از بین بردن مسهای که عنصر مقاوم روی آن رسم نگردیده است.5- تمیز کردن فیبر وسوراخ نمودن آن .6- لحیم کاری عناصر بر روی فیبر.

خرید المنت میله ای

وقتی میله بر اثر نبود شعله سرد میشود، جریان الکتریکی در سر میله قطع شده، میدان مغناطیسی از میان میرود و به همین علت واشر بوبین مسیر گاز را میبندد و جریان گاز را قطع میکند تا مانع از پخش شدن گاز وآتش سوزی و انفجار شود. شاید با این مورد روبرو شده باشید که وقتی پیچ اجاق گاز را میپیچانید و گاز روشن میشود، اگر آنرا زود رها کنید شعله دوباره خاموش میشود. فصل چهاردهم بوبین(سلف) – تعریف بوبین: به تعداد دور سیمی که حول یک محور یا هسته ای پیچانده میشود بوبین یا سیم پیچ میگویند. نقطه ای است بین سیلیکون و SiC در دمای 1402 درجه سانتی گراد و 0.75 اتم درصد (%) کربن . مهم ترین کاربرد المنت های فلنج دار در صنایع وابسته حرارتی و گرمایشی است. ترموکوپل بخاری گازی یکی از قطعات مهم و کاربردی در سیستم بخاری است که در صورت خرابی، میتواند عملکرد کلی را مختل نماید.

خرید المنت فشنگی

مهم ترین نکته در خرید المنت موضوع کیفیت است و این نوع المنتها در مجموعه ترموتک هیتر با کیفیت بالا تولید و قیمت آن نسبت به نوع میله متفاوت است پس قیمت را از قبل نمیتوان مشخص کرد و لازم است تا ابتدا نوع المنت میلهای مدنظر خود را مشخص کنید تا برآورد قیمت در کارگاه هیتر هدف انجام شود. همانطور که در بالا گفته شد ترموکوپل از دو میله فلزی غیر همجنس تشکیل شده که از یک سر بهم متصل هستند. این وسیله از دو میله غیر همجنس ساخته شده است که از یک سر بهم جوش خوردهاند. در انتهای میله بوبین قرار دارد که در آن دو میله درونی و بیرونی وجود دارد این دو میله توسط یک واشر بهم متصل هستند، اگر این واشر خراب شده باشد نیز ترموکوپل به درستی عمل نمیکند. در واقع ترموکوپل مانند یک باطری عمل میکند.

این وسیله شامل یک هسته فلزی مرکزی و چند دور سیم پیچ یک فنر و یک واشر در انتهاست. از این مدل المنت ها علاوه بر کاربرد در اکثر صنایع، برای ایجاد گرما در محیط خلا نیز بهره میبرند. دومین معیار جهت انتخاب این محصول این است که می خواهید در محیط مورد نظر از چه دمایی استفاده کنید. در نگاه اول شاید فکر کنید که المنت فشنگی کارایی خاصی ندارد اما این المنت با همین ظاهر و ابعاد کوچک تاثیر زیادی بر صنایع مختلف گذاشته است. در یک مدار چاپی (PCB ) عناصر بر روی یک طرف فیبر قرار گرفته و عبور جریان از لایه نازک مس طرف دیگر فیبر انجام می پذیرد.تولید مدارات از این طریق باعث کوچک شدن حجم مدار و همچنین باعث رعایت فواصل خطوط عبور جریان از یکدیگر وایجاد خاصیت خازنی کمتر میگردد.در زیرمزیتهایی که باعث رایج شدن مدارهای چاپی به جای مدارهای سیم کشی گردید : آورده شده است.1 – در مدار چاپی (PCB ) از شلوغ شدن اتصالات و سیم کشی ها جلوگیری میشود.2- در مدار چاپی (PCB ) اندازه مدارات کوچک میشود.3 – تعمیر و دنبال کردن عیب در مدار چاپی (PCB ) به سهولت انجام می گیرد.4 – مونتاژ در مدار چاپی (PCB ) سریع و اسان انجام گرفته ومقرون به صرفه میباشد.5- تکثیر وتولید زیاد به طریقه مدار چاپی (PCB ) آسان تر است.

در قسمت وسط بوبین یک واشر نازک قرار دارد که هنگام قطع شدن حرارت و از بین رفتن میدان مغناطیسی توسط فنر پشت بوبین به خارج رانده شده و مسیر گاز توسط واشر بسته میشود. این قطعه هنگام خاموش شدن شعله بر اثر وزش باد و یا سر رفتن غذا جریان گاز را قطع کرده و مانع از آتش سوزی میشود. در یک سر این سیمها تا زمان وجود حرارت و گرما، جریان الکتریکی بوجود میآید که مسیر خروج گاز را با استفاده از انرژی مغناطیسی ایجاد شده توسط جریان الکتریکی باز نگه میدارد.

بر اثر گرم شدن در دو سر دیگر میله، جریان الکتریکی ضعیفی ایجاد میشود. خطر گازگرفتگی نیز وجود نخواهد داشت و امنیت محیط بهخوبی تأمین میشود. البته جهت انتخاب صحیح ترموکوپل باید موارد بسیاری را در نظر گرفت که از آن جمله میتوان به رنج دمای ترموکوپل، محل نصب ترموکوپل، محیط اندازگیری دما، فاصله ترموکوپل تا نمایش دهنده یا محل اندازه گیری و کنترل، نوع اتصال یا نحوه اتصال ترموکوپل اشاره کرد. هیترهایی که از این ویژگی بهره مند می باشند، بی صدا هستند و هزینه نگهداری پایینی دارند و مصرف انرژی در آنها بهینه است و برای اماکن ویژه و ایزوله مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از این مدل ها را شرایط محیطی خاصی عملکرد بهتری دارند. هر گاه دو فلز غیر هم جنس از یک طرف به هم متصل باشند و قسمت اتصال را حرارت بدهیم در دو سر آزاد طرف دیگر آن ها برق بوجود می آید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد المنت میله ای لطفا به بازدید از وب سایت ما.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel