5 انیمیشن علمی تخیلی که شایسته توجه بیشتر هستند

[ad_1]

وقتی صحبت از بهترین فیلم های علمی تخیلی به میان می آید، تماشاگران اغلب از آثار انیمیشنی این ژانر غافل می شوند که کمی اشتباه است. یکی از چیزهایی که تماشای این سبک خاص را بسیار سرگرم کننده می کند، جلوه های ویژه ای است که وارد بازی می شود. در واقع، زمانی که فیلم سعی نمی کند آنقدر واقعی به نظر برسد، استفاده از این جلوه های ویژه بسیار ساده تر است.

در اینجا نام انیمیشن های علمی تخیلی به میان می آید. در این مقاله البته بیشتر به انیمیشن هایی می پردازیم که به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفتند و به اصطلاح مظلوم واقع شدند! چه در مورد انیمیشن علمی تخیلی دیزنی صحبت کنیم، چه پیکسار یا اثری از استودیو دیگری، برخی از آنها هنوز در طول زمان فراموش نشدنی و جذاب هستند، یا به عبارت دیگر، از آزمون زمان با افتخار بیرون آمده اند.

اگرچه برخی از این انیمیشن‌ها در آن زمان از نظر کیفی بسیار موفق بودند و اجرای آوازی آن‌ها توسط بازیگران سرشناسی انجام می‌شد، اما به مرور زمان و با ساخت انیمیشن‌های جذاب دیگر، در حافظه گم و فراموش شدند. آنها نجات یافته اند یا آنطور که باید ارزشی قائل نشده اند.

از این رو در ادامه مقاله قصد داریم به 5 مورد از انیمیشن های علمی تخیلی که سزاوار توجه بیشتر هستند، نگاهی کوتاه بیندازیم. پس با ویجیاتو همراه باشید.

محتوای پیشنهادی:Vijiato Cinema: با بهترین انیمیشن های 2021 آشنا شویداز White Snake 2 تا Encanto و فراتر از آن!
Vijiato Cinema: با بهترین انیمیشن های 2021 آشنا شوید

1. آتلانتیس: امپراتوری گمشده (2001)

انیمیشن علمی تخیلی

به نظر می رسید که در آن زمان همه چیز دست به دست هم داده تا اثری جذاب و خارق العاده را ببینیم و انتظار می رفت که این انیمیشن با استقبال بسیار خوبی از سوی طرفداران این سبک مواجه شود. این انیمیشن در حالی منتشر شد که سایر انیمیشن ها انیمیشن شدند.

موضوع انیمیشن آتلانتیس: امپراتوری گمشده بر اساس چیزی ساخته شده است که مدت هاست ذهن و تخیل طرفداران سیف را به خود مشغول کرده است. داستان بر روی گروهی از ماجراجویان متمرکز بود که فکر می کردند آتلانتیس مکانی واقعی است که فقط باید کشف می شد.

ماشین‌ها و ابزارهای پیشرفته‌ای وجود داشت که مردم می‌توانستند آنها را در انیمیشن ببینند. لازم به ذکر است که صداپیشگان این اثر نیز از بازیگران مهم آن زمان بودند و مردی مانند مایکل جی فاکس در آن زمان در اوج محبوبیت بود. بازیگران دیگری هم بودند که صدایشان به خوبی شناخته شده بود، از جمله لئونارد نیموی و جیمز گارنر.

لازم به ذکر است که آتلانتیس: امپراتوری گمشده توسط دیزنی ساخته شد، بنابراین همه چیز برای موفقیت آن آماده به نظر می رسید. پس چه اتفاقی افتاد؟ کاملاً مشخص نیست، اما این انیمیشن در گیشه موفق نشد و با وجود بودجه 120 میلیون دلاری، تنها 185 میلیون دلار به دست آورد.

در حالی که انیمیشن در زمان انتشار چندان محبوب نبود، پلتفرم های ویدئویی و استریم آن را احیا کردند. با این حال، از آن دست آثاری است که فقط افراد سختکوش می توانند فوراً آن را به خاطر بسپارند و بنابراین همچنان فیلمی به حساب می آید که به طور کامل مورد توجه قرار نگرفته است.

2. سیاره گنج (2002)

انیمیشن علمی تخیلی

به دلایل نامعلومی، دیزنی در اوایل سال 2000 مشکلات زیادی در زمینه انیمیشن علمی تخیلی داشت. در واقع، این استودیو چندین شکست بزرگ باکس آفیس داشت که در سال های ابتدایی دهه به پایان رسید.

آتلانتیس: امپراتوری گمشده اولین بار در ژوئن منتشر شد و اجرای آن در بهار و تابستان 2001 ناامید کننده بود. انیمیشن سیاره گنج سپس در نوامبر 2002 منتشر شد و برای جذب مخاطب تلاش زیادی کرد. البته این انیمیشن در اولین فروش آخر هفته خود بیش از 12 میلیون دلار کسب کرد و پس از هری پاتر و تالار اسرار در رتبه چهارم فروش قرار گرفت.

سیاره گنج با وجود حمایت از سریال انیمیشن House of Mouse، بودجه بالا و بازیگران شناخته شده اش، همچنان به تلاش برای دیده شدن ادامه داد که کمی عجیب بود. این انیمیشن همچنین داستانی داشت که مردم واقعاً می‌توانستند با آن همذات پنداری کنند، زیرا اساساً یک جزیره گنج بود، اما در فضا جریان داشت. شاید این چند سال واقعا انیمیشن علمی تخیلی را بسیار بدتر از هر سبک دیگری کرده باشد.

در حالی که قدرت هنری مایکل فاکس نتوانست انیمیشن قبلی «امپراتوری گمشده» را در گیشه نجات دهد، همین امر در مورد جوزف گوردون لویت، صداپیشه سیاره گنج معروف نیز صدق می کند. این انیمیشن با وجود صداپیشگان دیگری مانند مارتین شورت و اما تامپسون نتوانست چندان مورد استقبال قرار گیرد. اکنون، سال‌ها پس از اولین انتشار، انیمیشن بالاخره مخاطبان کمی پیدا کرده است، زیرا برخی متوجه شده‌اند که سیاره گنج بهتر از چیزی است که قبلا تصور می‌شد.

3. Meet The Robinsons (Meet The Robinsons – 2007)

انیمیشن علمی تخیلی

«ملاقات با رابینسون ها» یکی دیگر از انیمیشن های علمی تخیلی دیزنی است که با وجود داستان زیبای خود سعی در یافتن مخاطب داشت.

لوئیس رابینسون پسر 12 ساله ای است که به عنوان مادر در یک پرورشگاه قرار داده شده است. این پسر علیرغم گذشته اش بسیار باهوش است و پتانسیل اختراع را دارد. وقتی زن و مردی به سراغش می آیند، لوئیس سعی می کند آنها را با یک ساندویچ ساز تحت تأثیر قرار دهد، اما او موفق نمی شود و به افسردگی می افتد.

مدیر مدرسه، که زنی مهربان است، به لوئیس می گوید که مادر واقعی او باید او را دوست داشته باشد، اما او به دلیل مشکلاتش نتوانسته از لوئیس مراقبت کند. به همین دلیل است که رابینسون در نظر دارد یک دستگاه حافظه بسازد تا مادرش را در گذشته بیابد، که توجه یک شرور بدنام به نام «بولر هات گای» را جلب می کند که از آینده برای سرقت آن سفر می کند. او توسط ویلبر رابینسون تعقیب می شود، که با لوئیس تا سال 2037 سفر می کند تا به او نشان دهد که آینده چقدر خطرناک است.

Meet the Robinsons نیز مانند سایر عناوین، طبق انتظار تنها 169.3 میلیون دلار با بودجه 150 میلیون دلاری کسب کرد. این اثر اگرچه توانایی زیادی در به تصویر کشیدن احساسات عمیق و در عین حال نشان دادن کمی سرگرمی علمی تخیلی دارد، اما آنطور که باید قدردانی نمی شود.

4. Monsters vs. هیولاها در برابر بیگانگان – 2009

انیمیشن علمی تخیلی

Monsters Against Aliens یک انیمیشن علمی تخیلی سه بعدی است که توسط شرکت DreamWorks و Parmont Pictures تولید و در مارس 2009 منتشر شد.این انیمیشن اگرچه در آن زمان بسیار محبوب بود اما اکنون در طول سال ها به طور کامل در خاطره ها مدفون شده و فراموش شده است.

هیولا در مقابل مزاحمان بودجه 175 میلیون دلاری داشتند که توانستند بیش از 380 میلیون دلار بفروشند. سوزان مورفی یک زن جوان خبرساز است که قرار است با یک گزارشگر تلویزیون هواشناسی به نام درک دیتل ازدواج کند. سوزان در روز عروسی اش با یک شهاب سنگ حاوی عنصر کوانتومی برخورد می کند، او 45 متر ارتفاع دارد و بسیار بزرگ است. عروسی او شکست می خورد و او به یک مخفیگاه فوق سری برده می شود، جایی که با هیولاهای عجیب و غریبی روبرو می شود که مانند انسان صحبت می کنند.

از صداپیشگان این انیمیشن علمی تخیلی می توان به ریس ویترسپون (در نقش سوزان جاینت)، ست روگن (باب)، رایان ویلسون، کیفر ساترلند و هیو لوری اشاره کرد. این انیمیشن به قدری محبوب بود که با توجه به آن مجموعه ای تلویزیونی به همین نام ساخته شد. با این حساب، واقعاً جای تعجب است که چرا چنین اثری امروزه به کلی فراموش شده است.

5. Megamysl (Cloud Mind 2010)

انیمیشن علمی تخیلی

این انیمیشن مانند هیولاها در مقابل. بیگانگان علیرغم عملکرد عالی خود در گیشه، نتوانستند ارزش خود را ببینند.

از آنجایی که ویل فارل و برد پیت به همراه جونا هیل، بن استیلر، دیوید کراس و تینا فی از پیشینیان وی بودند، این انیمیشن در زمان اکران بسیار مورد توجه بینندگان قرار گرفت. داستان «سوپرذهن» به عنوان هیولایی در برابر بیگانگان در مورد پسر جوانی از سیاره ای دیگر است که در نهایت تبدیل به یک فوق شرور و در نهایت به یک ابرقهرمان می شود که به نظر می رسد این روزها فراموش شده است.

با توجه به تاریخ انتشار آن (2012)، یکی از عناوین علمی تخیلی تقریباً جدید به حساب می آید که سزاوار شناخت بیشتری است.


محتوای پیشنهادی:10 فیلم برتر درباره ابرقهرمانان برای بزرگسالاناز جوخه انتحار تا ددپول
10 فیلم برتر درباره ابرقهرمانان برای بزرگسالان

[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.